Profil společnosti

Kontakt

Fotogalerie

       

  Sklizeň senáže a siláže          

 

Setí kukuřice a slunečnice

Sklizeň pícnin

 Sklizeň senáže a siláže

Traktorová doprava

Manipulační práce

Lisování slámy a sena

Nákup biomasy

 
 
  • sečení pícnin
  • obracení a nahrnování pícnin
  • sklizeň senáže, siláže a GPS
  • doprava sklízené hmoty
  • rozhrnování a dusání hmoty ve žlabu
 

 

Sečení pícnin provádíme nově žací kombinací Kverneland o záběru 8,9m, dále žací kombinací John Deere o záběru 5,6m a taženým mačkačem Kuhn s pracovním záběrem 2,8m. Všechny žací stroje jsou agregovány s traktory John Deere vybavenými systémem asistovaného řízení John Deere AutoTrack, který zajišťuje využití plného pracovního záběru stroje. Obracení píce provádíme obracečem Kverneland 8076 s pracovním ráběrem 7,6m a shrnování shrnovačem Kverneland 9071S Vario s pravcovním záběrem 7,1m resp. 14,2m. Oba stroje jsou agregovány s traktorem John Deere 5720.

Sklizňové práce zajišťujeme řezačkou John Deere 7350 s výkonem 480 koní. Řezací ústrojí s převodovkou IVLOC dokáže plynule nastavit délku řezanky v rozmezí od 4 do 22 mm. Díky takto širokému rozsahu vyhovíme bez jakýchkoliv kompromisů všem požadavkům jak chovatelů dojeného skotu, tak i provozovatelů bioplynových stanic.

Pro každý druh sklizně jsme vybaveni vhodnými adaptéry. Kromě běžných činností jako je sběr senáže z řádku či sklizeň siláže plošným adaptérem o záběru 6 m, provádíme i přímou sklizeň GPS a to díky využití žacího válu, který je určen pro sklizeň obilnin.

Při finálním zpracování senáže a siláže ve žlabu využíváme teleskopický manipulátor Merlo P55.9CS o výkonu 140 koní s velkoobjemovou lopatou. Kvalitní udusání hmoty zajišťujeme dusačem z vagónových kol v agregaci s traktorem John Deere 7730.

 
 

 

 

© ŽALOUDEK spol. s r.o. 2016